29.03.2017

Samochody dla strażaków

31 samochodów ratowniczo-gaśniczych otrzymają ochotnicze straże pożarne w województwie śląskim. Wśród jednostek, do których trafią są OSP w Świętoszowicach, Potępie, a także współpracujących często z strażakami powiatu tarnogórskiego Górnikach i Kochanowicach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeznaczył na ten cel 4,5 mln zł. Dotacja to 25 proc. ogólnych kosztów przedsięwzięcia. Pozostałe 75 proc. pochodzić będzie ze środków własnych OSP, wsparcia gmin oraz dotacji Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

OSP Potępa jeszcze kila miesięcy temu dysponowało dwoma wozami. Jednak w grudniu, na śliskiej drodze samochód został staranowany przez TIR-a. Po wypadku wóz nadawał się do kasacji, a niezwykle prężnej jednostce OSP zostało auto z lat 70. – Żeby nie dopuścić do obniżenia poziomu bezpieczeństwa, które na tym terenie zapewniają strażacy z Potępy, zdecydowaliśmy o dofinansowaniu zakupu średniego wozu – mówi Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. – Natomiast jednostka ze Świętoszowic obchodzi w tym roku jubileusz 130-lecia i będzie miała ładny prezent. Jeżeli chodzi o plany, to jak mówi prezes Pilo,t w 2018 r. nowe wozy mają trafić do OSP w Nakle Śląskim i Wojsce.

Prestiż ochotniczych straży pożarnych z powiatu tarnogórskiego rośnie, ponieważ w tym roku zjazd wojewódzki OSP ma się odbyć w Miasteczku Śląskim. Zarząd Powiatowy OSP organizuje go 4 czerwca. (mir)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 14/2017 z 04.04.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.