08.08.2019

Seniorka z Tworoga padła ofiarą oszustów

78-latka odebrała telefon stacjonarny – w słuchawce usłyszała przerażony głos: “Mamo, zabiłem kobietę” - usłyszała.

Oszust, podszywając się pod syna kobiety, powiedział, że spowodował śmiertelny wypadek w Niemczech i żeby uniknąć konsekwencji potrzebne są mu pieniądze. Przyjdzie po nie policjant. Seniorka przygotowała większą kwotę i biżuterię. Oddała je rzekomemu policjantowi, który oczywiście też był oszustem.

Mało tego, chciała jeszcze pożyczyć pieniądze od znajomego. Na szczęście ten zorientował się, że kobieta padła ofiarą oszustów. Sprawą zajmuje się policja. Na razie nie udało się złapać sprawców. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.