•  W Kokotku koło Lublińca na linii startu ustawiło się 71 zawodników.
     W Kokotku koło Lublińca na linii startu ustawiło się 71 zawodników. Fot. Jarosław Mysliwski
17.03.2020

Setka Komandosa: na organizatorów posypały się gromy

Jedną z niewielu imprez w Polsce, które odbyły się w weekend był bieg IV Setka Komandosa. Na głowy organizatorów posypały się gromy. Zarzuty co do organizacji imprezy miał lubliniecki sanepid.

– Do Kokotka nie przyjechał nikt z zagranicy, jak nam zarzucano – mówi Zbigniew Rosiński z WKB Meta Lubliniec.

Wśród startujących był biegacz w rosyjskim mundurze z naszywką "Россия". – To Polak mieszkający w Katowicach. Od lat biega na naszych imprezach w tym mundurze – mówi wiceprezes Rosiński. Dodaje, że w umundurowaniu z demobilu startuje więcej zawodników.

Uczestnicy Setki Komandosa mają do pokonania 100 km. Ruszają o godz. 22. Pierwsze 20 km biegną w mundurze i z ważącym 10 kg plecakiem, kolejne już tyko w mundurze, reszta na sportowo. Trasę pokonują w samotności bądź w 2- 3-osobowych grupkach. Startujący w biegu przygotowują się do niego przez wiele miesięcy.

Z powodu zagrożenia epidemią w tym roku przyjęto formułę "korespondencyjną" – każdy biegł tam, gdzie chciał i przesyłał organizatorom wyniki zarejestrowane przez zegarki sportowe, timery i tym podobne urządzenia. – Było wiadomo, że na trasie w Kokotka wystartuje najwięcej osób. Mieliśmy ich zostawić bez wsparcia? A tak mieli zapewniony punkt odżywczy, bazę, opiekę medyczną, która okazał się potrzebna w kilku sytuacjach i pewność, że gdyby w nocy w środku lasu coś się wydarzyło, ktoś do nich dotrze i odtransportuje w bezpieczne miejsce – mówi Zbigniew Rosiński.

Organizatorzy podkreślają, że nie złamali żadnych przepisów dotyczących ograniczenia zgromadzeń.

W piątek wieczorem w Kokotku koło Lublińca na linii startu ustawiło się 71 zawodników. Biegu nie ukończył tym razem faworyt, Artur Pelo. Z powodu kontuzji utknął na trasie, skąd zabrała go wezwana pomoc. Trwa weryfikacja wyników. (mir)

Galerię zdjęć z biegu można znaleźć tutaj.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.