13.05.2019

Siekiera, motyka, piłka, sztucer

Jasne, wszystkie problemy naturalnego środowiska da się rozwiązać za pomocą siekiery, piły i sztucera z lunetą. Wyciąć, wyrąbać, wystrzelać, coby żadna gadzina zarazy nie rozniosła i widoku nie zasłaniała. Mistrzem tego typu ochrony środowiska był niejaki Szyszko Jan, profesor i minister od ekologii. Odszedł, na szczęście, żegnany ozięble przez wszystkich, którym zależy na dobru, że się tak górnolotnie wyrażę, fauny, flory i świata przyrody w ogóle.

Nie będę się pastwił nad byłym już ministrem. Rzeknę tylko, że o ile dobrze wiem, ochrona czegokolwiek to nie strzelanie do czegokolwiek, tak jak to usiłowano zrobić z dzikami, które przenoszą ponoć zarazę, czy inną francę. Ludzie wiedzą…


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2019 z 14.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.