•  Gęsty dym był widoczny nie tylko w Brzezinach Śląskich, ale i w miejscowościach oddalonych o kilkanaście kilometrów.
     Gęsty dym był widoczny nie tylko w Brzezinach Śląskich, ale i w miejscowościach oddalonych o kilkanaście kilometrów. Fot. Archiwum czytelnika
07.06.2018

Składowisko ktoś podpalił

Podpalenie – to prawdopodobna przyczyna wczorajszego pożaru w Piekarach Śląskich. Okazuje się, że paliła się nie tylko makulatura, ale i tworzywa sztuczne.

Pożar wybuchł 6 czerwca po godz. 17 w zakładzie zajmującym się przetwarzaniem i handlem makulaturą przy ul. Wentylacyjnej w Brzezinach Śląskich. Na miejscu oprócz papieru były także tworzywa sztuczne, choć w znacznie mniejszej ilości. Akcja gaszenia pożaru trwała do rana. Strażacy wciąż kontrolują, czy na pogorzelisku nie pojawią się zarzewia ognia. Prawdopodobna przyczyna pożaru to podpalenie. Sprawą zajmuje się policja.

W pożarze nikt nie ucierpiał. W bezpośrednim sąsiedztwie zakładu nie było zabudowań, ale pod uwagę brano ewakuację mieszkańców okolicznych domów. Na szczęście nie było takiej konieczności, gdyż wiatr okazał się „przychylny” i dym szedł w górę. (esp)

Zdjęcia: Archiwum czytelników, blog K. Turzańskiego


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.