•  Mapka pokazuje, w jakiej odległości od Zendka będzie inwestycja.
     Mapka pokazuje, w jakiej odległości od Zendka będzie inwestycja. Fot. Facebook/Rada w Radę, czyli zapiski z Sali nr 9
13.11.2019

Składowisko odpadów niedaleko Zendka?

W najbliższą sobotę w remizie OSP w Zendku odbędzie się nadzwyczajne spotkanie wiejskie. Chodzi o planowaną budowę na terenie gminy Mierzęcice, w enklawie Trzoni, hal magazynowych. Początek spotkania o godz. 15.

Hale mają być zbudowane w lesie. Planowana inwestycja niepokoi zarówno mieszkańców Mierzęcic, jak i niedaleko położonego Zendka. Mieszkańcy obawiają się, że teren zostanie wykorzystany na składowisko odpadów, co przełoży się na smród i spadek wartości nieruchomości. Zwracają także uwagę, że inwestycja przyczyni się do dewastacji okolicznych lasów, m.in. przez wytyczenie drogi i dojazd pojazdów wielkogabarytowych. Dodatkowo wzmożony zostanie ruch na ul. Głównej w Zendku, która już obecnie jest w kiepskim stanie. 

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.