•  Kobieca drużyna MKS Skarbek Tarnowskie Góry świetnie radzi sobie i w I lidze i w zawodach
     Kobieca drużyna MKS Skarbek Tarnowskie Góry świetnie radzi sobie i w I lidze i w zawodach Fot. Archiwum klubu
15.04.2019

Skarbki świetnie grają

Kobieca drużyna MKS Skarbek Tarnowskie Góry zakończyła rozgrywki w ramach drużynowego Pucharu Polski na II miejscu. Plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych zespołów w kraju.

Półfinały strefy IV, obejmującej 4 województwa, odbyły się 7 kwietnia. Tarnogórzanki wygrały pierwszy mecz z GKS GORZOVIA Gorzów Wielkopolski 4:0. Po dobrej grze w następnym pojedynku uległy 2:3 ekstraklasowej drużynie KU AZS UE Wrocław, która awansowała do finału. Tarnogórzanki bardzo dobrze radzą sobie także w rozgrywkach I ligi grupy południowej. Dzień wcześniej, 6 kwietnia zremisowały 5:5 z KS Gorce Nowy Targ. To zarazem 12 mecz Skarbka bez porażki. Punkty zdobyły: Natalia Młynek (2), Julia Tomecka (2) i Natalia Szymczyk (1). W tabeli Skarbek zajmuje IV miejsce (23 pkt.), prowadzi Zagłębie Lubin (27 pkt.). Przed Skarbkiem jeszcze jeden mecz ligowy. 11 maja zmierzy się na wyjeździe z AZS PWSZ Nysa.

To nie koniec ostatnich sukcesów tarnogórskiego klubu. Zawodnicy MKS Skarbek świetnie wypadli podczas Drużynowych Mistrzostw Śląska Kadetów i Juniorów, które odbyły się 30 i 31 marca w Jastrzębiu Zdroju. W rywalizacji kadetów brązowy medal zdobyli: Mikołaj Adamczyk i Julek Gulba. W kategorii juniorów Dominik Idaczyk, Kamil Czapla oraz Miłosz Cesarz wywalczyli brąz.

Rywalizacja juniorek to prawdziwa dominacja reprezentantek Skarbka, które zdobyły dwa najwyższe miejsca na podium. Złoty medal wywalczyły: Julia Tomecka, Natalia Szymczyk oraz Klaudia Franaszczuk, srebrny medal – Estera Razakowska i Milena Kluszewska.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2019 z 16.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.