•  Interwencja OSP Tworóg - zalana piwnica przy ul. Opolskiej w Tarnowskich Górach.
     Interwencja OSP Tworóg - zalana piwnica przy ul. Opolskiej w Tarnowskich Górach. Fot. OSP Tworóg
12.05.2018

Skutki burzy i podpalona wiata w Brynicy

Skutki wczorajszej burzy to głównie zalane piwnice, posesje i ulice. Uderzenie pioruna w dom w Świerklańcu skończyło się na pożarze dachu i uszkodzeniu instalacji. Kobiecie, która utknęła z dzieckiem na zalanej drodze pomogli sąsiedzi.

W sumie w piątek, 11 maja tarnogórscy strażacy zanotowali 33 interwencje. W Świerklańcu przy ul. 3 Maja piorun uderzył w dom i wybuchł niewielki pożar dachu. Spaliła się instalacja elektryczna, uszkodzona jest instalacja gazowa i komin dymowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażacy odebrali też wezwanie do pomocy kobiecie, która utknęła samochodem na zalanym fragmencie ul. Pyskowickiej w Tarnowskich Górach. Była z małym dzieckiem i mówiła, że sama nie może bezpiecznie wyjść z auta z maluchem. Jednak kiedy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że kobiecie pomogli już sąsiedzi.

Poza tym, strażacy gasili jeszcze pożar wiaty przy murowanej stodole w Brynicy, już 12 maja. Tym razem nie był to skutek uderzenia pioruna. Wiatę prawdopodobnie ktoś podpalił. Spaliła się cała, ogień objął też część dachu i murów stodoły. Nikt nie został poszkodowany.

W powiecie lublinieckim było tylko kilka drobnych „burzowych” interwencji, w Piekarach Śląskich – ani jednej. Spokojnie było też u sąsiadów w Bytomiu – zanotowano dwa wyjazdy do zalanych podwórek i dwa do zalanych ulic. (esp)

Zdjęcia: OSP Tworóg, OSP Czekanów, OSP Brynica, Tarnogórskie 998-112 (archiwum czytelnika).


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.