• Plany dotyczące terenu przy ul. Głównej zakładają modernizacja placu zabaw.
    Plany dotyczące terenu przy ul. Głównej zakładają modernizacja placu zabaw. Fot. Alicja Jurasz
21.04.2017

Skwer czy dziedziniec?

O zagospodarowaniu skweru przy ul. Głównej w Bobrownikach Śląskich mówi się od lat. Taka inwestycja była blisko wygranej w głosowaniu na budżet partycypacyjny dwa lata temu. Wkrótce ma powstać projekt. Ale czy uwzględni wcześniejsze pomysły?

W 2015 roku Bobrowniki Śląskie przegrały głosowanie z Rybną różnicą ponad 200 głosów. – Chcieliśmy nie tylko zagospodarować skwer przy ul. Głównej, ale też przypomnieć nieco o historii dzielnicy. Projekt nazwaliśmy "Dziedzińcem historyczno-kulturowym dzielnic Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne". Była w nim uwzględniona fontanna lub oczko wodne, które przypominałoby o tym, że był tam kiedyś zbiornik przeciwpożarowy oraz…

Artykuł dostępny po wykupieniu cyfrowej prenumeraty
Chcę kupić cyfrową prenumeratę >>>


Artykuł ukaże się w GWARKU 17/2017 z 25.04.2017

komentarze
REKLAMA
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.