• Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Tarnowskich Górach z opiekunką Anną Drożdżewicz. 
    Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Tarnowskich Górach z opiekunką Anną Drożdżewicz.  Fot. Archiwum fili PBW
13.06.2018

Smoki w bibliotece

“Uwaga! Tu czyta smok! - to hasło tegorocznego Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów.

Do konkursu zgłosiło się 15 szkół. W pierwszym etapie trzyosobowe zespoły wykonały książkowego smoka – z rzeczy z recyklingu. Drugi etap to minigra biblioteczna w filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Tarnowskich Górach. To właśnie jej pracownicy razem z Siecią Bibliotekarzy Szkół Tarnogórskich zorganizowali konkurs.

Zespoły musiały odnaleźć pięć jaskiń, gdzie ukryto zestawy konkursowe, oznakowane kodami QR. Po ich zeskanowaniu pojawiała się instrukcja dotycząca konkretnego zadania. Uczestnicy m.in. porządkowali mapy Thorina i Eragona, układali smocze puzzle, rozwiązywali zagadki Bilba i Golluma. Były i bonusy – minerały ukryte w bibliotece przez krasnoludy.

Wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych wygrała reprezentacja SP nr 2 w Żyglinie (Agnieszka Górecka, Julia Sławiańska, Alexandra Kuś), przed SP 11 (Paulina Genczek, Aleksandra Renk, Zofia Zakrzewska) i SP 3 w Tarnowskich Górach (Daria Gierad, Julia Kopeć, Natalia Żurek). W kategorii uczniów klas VII i gimnazjalistów wygrała ekipa ZSP 4 w Tarnowskich Górach (Dagmara Duda, Julia Kupiecka, Natalia Mecner), przed SP w Świerklańcu (Katarzyna Pawlik, Magdalena Trela, Wiktoria Henkelman) i SP 13 w Tarnowskich Górach (Oliwia Koziol, Oliwia Moczek, Karolina Witek).

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2018 z 12.06.2018

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.