12.04.2019

Sowa wcale nie jest taka mądra

Sowy były jednymi z bohaterów dzisiejszych pokazów w Tarnogórskim Centrum Kultury. Odbyły się w ramach ptasiej Ekokrainy.

Pokaz poprowadzili członkowie rodzinnej firmy A.KUKU. Zaczęło się od sów, potem były ptaki drapieżne. - Sowa wcale nie jest mądrym ptakiem. Jest nawet mało inteligentna, gdyż nie myśli przyczynowo-skutkowo. Na przykład jeżeli uderzy w ścianę, to nie skojarzy tego z bólem i następnym razem znowu w nią uderzy – mówił Bartosz Kukurudza z A.KUKU.

Opinia, że sowy są mądre wzięła się stąd, że jedne z puszczykowatych – pójdźki, w starożytnej Grecji mieszkały blisko świątyni Ateny. Skoro bogini mądrości na to pozwala, ptaki muszą być mądre. Poza tym mają oczy osadzone z przodu głowy, a dziób przypomina nos – są więc nieco podobne do człowieka, a więc i inteligentne.

Co wydarzy się jeszcze w TCK w ramach Ekokrainy? Zobacz Kalendarium i Wkrótce.(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.