• Książkę "Cmentarz św. Józefa Robotnika w Tarnowskich Górach" można kupić m.in. w naszej redakcji. Kosztuje 19 zl.
    Książkę "Cmentarz św. Józefa Robotnika w Tarnowskich Górach" można kupić m.in. w naszej redakcji. Kosztuje 19 zl.
15.11.2018

Spacer po miejscu snu

Emila Jaskółę uznano za zmarłego, odprawiono mszę żałobną, a on po wojnie wrócił do Tarnowskich Gór. Macedończyk Naso Łazowski, który projektował słynne “piramidy” w Ustroniu, mieszkał w różnych miejscach, ale pochowany został w naszym mieście. Te i inne historie znajdziemy w wydanej kilka dni temu książce “Cmentarz św. Józefa w Tarnowskich Górach”.

"Starożytni chrześcijanie nazywali swoje grobowce "cubicula", co znaczy dosłownie "sypialnie", a określenie "nekropolia" – miasto umarłych – zastąpili słowem "cmentarz" – miejsce snu. Właśnie w ten sposób wyrażali swoje rozumienie śmierci" – napisał we wstępie do publikacji ks.…


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2018 z 13.11.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.