• Jak sprawdzić co kryje w sobie woda? Była o tym mowa na zajęciach dla dzieci.
    Jak sprawdzić co kryje w sobie woda? Była o tym mowa na zajęciach dla dzieci. Fot. Jarosław Myśliwski
03.11.2017

Spacer z Redenem

– Komitet Światowego Dziedzictwa uznał, że to co się działo tutaj miało wpływ na rozwój ludzkości – mówi Zbigniew Pawlak, ekspert ds. UNESCO. Chodzi m.in. o dostarczanie wody z górniczych wyrobisk do kranów w mieszkaniach tarnogórzan.

Blisko 400 osób odwiedziło wieżę wodną w Tarnowskich Górach podczas imprezy "Odkrywamy tajemnice Koehlera". Wyjątkowym gościem był Friedrich Wilhelm von Reden - w tę postać wcielił się przewodnik, który opowiadał, jak powstały tarnogórskie wodociągi. Redenowi Górny Śląsk zawdzięcza…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2017 z 07.11.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.