•  Pożar trawy, ul. Wapienna w Nakle Śląskim.
     Pożar trawy, ul. Wapienna w Nakle Śląskim. Fot. OSP Orzech
13.03.2018

Dwa hektary w ogniu

W poniedziałek po południu paliła się trawa przy ul. Wapiennej w Nakle Śląskim. Prawdopodobnie ktoś zaprószył ogień.

Pożar objął 2 hektary, ale szybko go ugaszono. To nie jedyne tego typu zdarzenie. 12 marca paliła się też trawa na nieużytkach przy ul. Nakielskiej w Orzechu i Śniadeckiego w Tarnowskich Górach. Tu również przypuszczalnie zaprószono ogień.

Natomiast między Mieczyskiem a Kolonią Woźnicką w Miasteczku Śląskim paliło się poszycie leśne, na szczęście pożar był mały, objął 6 arów. Jak informuje OSP Żyglinek, przyczyną była zerwana linia energetyczna. Dojazd na miejsce nie był łatwy, gdyż prowadził tam wąska, podmokła droga leśna. (esp)

Zdjęcia: OSP Orzech, OSP Żyglinek


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.