•  Klub z Strzybnicy może pochwalić się imponującą historią.
     Klub z Strzybnicy może pochwalić się imponującą historią. Zdjęcia: Archiwum klubu
09.06.2019

Sportowa Strzybnica

Kilka tysięcy kibiców – taką publiczność zgromadził w lipcu 1960 roku mecz w Strzybnicy. Miejscowy Stal-Bet, bo tak nazywał się wtedy strzybnicki klub, grał z Ruchem Radzionków o awans do III ligi. To jedna z ważniejszych kart w historii klubu sportowego ze Strzybnicy, który w tym roku świętuje 95-lecie. W tym czasie kilka razy zmieniał nazwę, ale sportowa pasja była wciąż taka sama.

Tradycje sportowe w Strzybnicy sięgają 1924 roku, kiedy z inicjatywy Romana Sosinki i Henryka Cyngiera powstał Amatorski Klub Sportowy Strzybnica. W kolejnych dekadach wiele razy zmieniał nazwę. Był KS Strzelec Strzybnica, ŁKS Ołów Strzybnica, KS Stal Strzybnica,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2019 z 11.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.