•  
      Fot. Orzech - sołectwo gm. Świerklaniec
08.11.2019

Sprawa krzyża w Orzechu. 12-latka stanie przed sądem

Potwierdziły się przypuszczenia, że ubrudzenie krzyża w Orzechu to kiepski halloweenowy żart dziecka, a nie świadoma profanacja.

Przypomnijmy, że na początku listopada mieszkańcy zauważyli, że ktoś oblał czymś XIX-wieczny krzyż. O sprawie dowiedziała się policja, dzielnicowy rozmawiał m.in. z proboszczem miejscowej parafii.

Nie wiadomo, czym oblano krzyż, bo społecznicy szybko go wyczyścili i nie zdążono pobrać próbek. Prawdopodobnie był to czerwony żel. Ustalono, że wylała go 12-latka z Orzecha. Policja przesyła dokumenty sprawy do sądu rodzinnego w Tarnowskich Górach i to on zdecyduje, jakie nastolatka poniesie konsekwencje. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.