•  W ostatnią sobotę stycznia w Piekarach Ślaskich spotkali się działacze Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
     W ostatnią sobotę stycznia w Piekarach Ślaskich spotkali się działacze Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Fot. Krzysztof Garczarczyk
02.02.2019

Sprawy ciężarowców

26 stycznia w siedzibie GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień w Piekarach Śląskich odbyło się wyjazdowe zebranie Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Podsumowania działalności związku w ubiegłym roku dokonali prezes Jerzy Michura i wiceprezes ds. sportowo-szkoleniowych Jacek Mazur. Omówiono starty zawodników na pomostach krajowych i zagranicznych.

Spośród sztangistów z klubów województwa śląskiego szczególne dobrze wypadły reprezentantki GKS Transbed Andaluzja Brzozowice-Kamień. Jolanta Wiór wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii wiekowej do lat 23 i trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Jej młodsza koleżanka klubowa, juniorka Roksana Bukarz, zdobyła brązowy medal ME do lat 15.

Z pewnością przy odpowiednim dalszym zaangażowaniu w treningi Roksana dostarczy kibicom jeszcze wiele radości. Ma talent i predyspozycje do podnoszenia ciężarów i na pewno w osiąganych sukcesach może dorównać swoim starszym koleżankom z pomostu. Medale przywozili również inni śląscy zawodnicy, zarówno Andaluzji, jak też klubów z Katowic czy Częstochowy. Wspomnieć można choćby o srebrnym medalu Magdaleny Dulęby i złotym Wiktorii Barzak z Mistrzostw Polski do lat 20. Kroku dotrzymywali im weterani. Dariusz Szymański wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata Weteranów – mówi Łukasz Ściebiorowski, działacz ŚZPC i piekarski radny.

– Uczestnicy wysoko ocenili organizację finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się w Piekarach Śląskich. Andaluzja wygrała ponadto Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów – dodaje Ł. Ściebiorowski.

(K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2019 z 05.02.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.