•  Zalew sprzątali nawet tacy wolontariusze. Młody wiek nie przeszkadzał, bo liczyły się chęci.
     Zalew sprzątali nawet tacy wolontariusze. Młody wiek nie przeszkadzał, bo liczyły się chęci. Fot. Jacek Tarski
06.04.2019

Sprzątali zalew

Kilkadziesiąt osób zameldowało się w dziś, 6 kwietnia na polu namiotowym nad zalewem Nakło-Chechło. Wyposażeni w rękawice i worki na śmieci ruszyli sprzątać teren.

Początek zaplanowano na godz. 9. Ale jeszcze przed godz. 10 przychodzili kolejni chętni do pracy. Czy potrzebnie? Bezwzględnie tak, bo wszelkiego śmiecia wokół zalewu nie brakuje. Puste butelki, plastikowe torby, pudełka po napojach, a nawet resztki zapomnianych przez turystów ubrań lądowały w worach, te z kolei albo w kontenerze, albo na przyczepie ciągnika. Po 40 minutach od rozpoczęcia akcji wolontariusze zebrali kilkadziesiąt pełnych worów. (JT)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.