•  Juniorki wywalczyły w Gąsawie srebro .
     Juniorki wywalczyły w Gąsawie srebro . Fot. Archiwum klubu
10.06.2019

Srebrne juniorki Ósemki

Zawodniczki UKHT Ósemka Tarnowskie Góry wywalczyły srebrny medal na mistrzostwach Polski juniorów w hokeju na trawie. Zawody odbyły się 1 i 2 czerwca w Gąsawie.

Hokeistki Ósemki najpierw 4:1 (1:0) pokonały AZS Politechnika Poznańska. W rozegranym 2 czerwca meczu finałowym uległy 0:4 LKS Gąsawa, który wywalczył mistrzostwo Polski. Warto dodać, że jedna z zawodniczek tarnogórskiego klubu, Sandra Tatarczuk, otrzymała powołanie na konsultację szkoleniową w Poznaniu i turniej Hockey Series Finals, który w czerwcu odbędzie się w Japonii. Stanowi kwalifikację do igrzysk olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

Zwycięska drużyna juniorek Ósemki wystąpiła w składzie: Nicole Chruszcz, Magdalena Kozera, Natalia Wiśniewska, Patrycja Sęk, Karolina Kowalczyk, Janina Hajduk, Sandra Tatarczuk, Wiktoria Garbarz, Aleksandra Dymińska, Anna Lipka, Zuzanna Dzidowska, Natalia Oleś. Trenerem jest Janusz Micał, asystentem trenera – Grzegorz Bok, kierownikiem drużyny – Dariusz Masłyka.

W miniony weekend w Tarnowskich Górach odbył się XI Memoriał im. Stefana Karmelity. W imprezie wzięło udział 14 drużyn dzieci, w dwóch kategoriach wiekowych. Zawodnicy rywalizowali na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Pułku 3. Ułanów Śląskich, gdzie siedzibę ma klub hokeja na trawie. W memoriale liczy się dobra zabawa i radość z gry, nie było więc klasyfikacji końcowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i gratulacje.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2019 z 11.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.