•  Zwycięska drużyna siatkarek Staszica.
     Zwycięska drużyna siatkarek Staszica. Fot. Alicja Jurasz
07.03.2019

Staszic triumfuje pod siatką

Uczennice II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach po dramatycznym meczu 7 marca wygrały 7 rejonową Licealiadę w siatkówce dziewcząt. Awansowały od półfinałów na szczeblu wojewódzkim.

Przeciwniczkami tarnogórzanek były uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształąco-Technicznych w Lublińcu. Staszic w pierwszym secie miał dużą stratę punktów do rywalek. Wydawało się, że przegra. – Po serii dobrych zagrywek i udanych akcji udało nam się doprowadzić do remisu i wygrać set. Ogromna wola walki i ambicja dziewcząt pozwoliła im uwierzyć, że mogą zwyciężyć pojedynek – podkreśla opiekunka drużyny Iwona Tarnowska. W końcówce drugiego seta każda z drużyn obejmowała i traciła prowadzenie. Ostatecznie uczennice Staszica wygrały 27:25. Jeszcze w marcu zagrają w wojewódzkim półfinale Licealiady. Szkoła stara się o organizację zawodów.

Zwycięska drużyna Staszica grała w składzie: Martyna Czubak, Klaudia Czyżewska, Anna Kępińska, Agata Kolczok, Olga Kozera, Małgorzata Machura, Natalia Niżnik, Aleksandra Serafin, Julia Stachowiak, Marta Szydło, Alicja Wylężek, Oliwia Żółkiewicz.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.