• Tort przestawiający budynek kaletańskiego urzędu po termomodernizacji. .
    Tort przestawiający budynek kaletańskiego urzędu po termomodernizacji. . Fot. Jarosław Myśliwski
13.04.2016

Prace zakończone. Urząd jak nowy

Prawie 850 tys. zł kosztowała termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. 585 tys. zł. miasto zdobyło z tzw. funduszy norweskich. Konferencja podsumowująca projekt odbyła się w środę, 13 kwietnia.

Budynek urzędu ma 4 kondygnacje, powstał w latach 50. Do niedawna straszył szarością elewacji, która była też w złym stanie technicznym. Z okresu budowy pochodziło centralne ogrzewanie, bardzo awaryjne i uciążliwe dla środowiska naturalnego.

Ponieważ nie było możliwości skorzystać z funduszy unijnych, Kalety sięgnęły po pieniądze na termomodernizację z funduszy norweskich. Projekt trwał rok, zakończył się w kwietniu 2016 r. Obejmował ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, wymianę okien klatki schodowej, drzwi wejściowych oraz wymianę dwóch źródeł ciepła i montaż czterech kolektorów słonecznych, dzięki którym wzrośnie produkcja energii ze źródeł odnawialnych.

Zgodnie z założeniami średnie roczne zapotrzebowanie na energię ma zmniejszyć się czterokrotnie. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16 z 19.04.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.