• Na festynie atrakcji nie brakowało.
    Na festynie atrakcji nie brakowało. Fot. Tarnogórskie 998-112
07.05.2018

Strażacki festyn w Połomi

5 maja w Połomi odbył się festyn strażacki zorganizowany przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną. Druhowie zadbali o moc atrakcji dla młodszych i starszych uczestników, dopisała także pogoda.

Podczas imprezy można było obejrzeć zabytkowe pojazdy z Garnizonu Górnośląskiego oraz wozy strażackie z OSP Zbrosławice, OSP Łubie, OSP Tworóg, OSP Mikulczyce i OSP Florian Strzybnica. Widowiskową i niełatwą konkurencją była wspinaczka na wieżę ze skrzynek do napojów. Sił spróbowali i druhowie, i uczestnicy festynu. 

Strażacy pokazywali również jak bezpiecznie zgasić płonący na patelni ogień. Dzieci i dorośli mogli w praktyce poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również konkurencji dla starszych i atrakcji dla młodszych. O oprawę muzyczną zadbał zespół Pago. Podczas festynu można było zakupić cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na kontynuację budowy remizy OSP Połomia. Główną nagrodą w loterii był półgodzinny przelot helikopterem. (aj)

Zdjęcia: Tarnogórskie 998-112


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.