•  7 i 8 marca nad zalewem Nakło-Chechło odbywają się strażackie ćwiczenia ratowictwa lodowego.
     7 i 8 marca nad zalewem Nakło-Chechło odbywają się strażackie ćwiczenia ratowictwa lodowego. Fot. Archiwum PSP
08.03.2018

Strażacy i morsy pod lodem

Trwają lodowe ćwiczenia straży na zalewie Nakło-Chechło. A w niedzielę można się tam wybrać na „Morsowe pływanie pod lodem w Chechle”.

Zawodowi strażacy z Tarnowskich Gór i Radzionkowa przeprowadzają ćwiczenia nad zalewem w środę i czwartek. Doskonalą techniki ratowania ludzi tonących pod lodem i poznają nowe. To już ostatnia szansa na ćwiczenia, bo lód pewnie niedługo stopnieje.

Chcą to też wykorzystać morsy. W niedzielę, 11 marca nad zalewem Nakło-Chechło będzie „Morsowe pływanie pod lodem w Chechle”, czyli nurkowanie między przeręblami. Start o godz. 13, niedaleko Baru u Heńka.

Zapisy na Facebooku, w komentarzach w wydarzeniu „Morsowe pływanie POD LODEM w Chechle” lub przez przesyłanie wiadomości na profilu „Morsy Tarnowskie Góry – Chechło”.

Będzie to pierwsze tego rodzaju morsowanie w zalewie Nakło-Chechło. Płynący między przeręblami będą przypięci do liny i asekurowani przez doświadczonego nurka z klubu „Rozbark” i ratownika WOPR. Do przepłynięcia będzie odcinek maksymalnie 5 metrów. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.