•  
      Fot. Archiwum organizatorów zbiórki
12.07.2019

Stracili dom. Przyjaciele organizują zbiórkę na pomagam.pl

Na portalu pomagam.pl zbierane są pieniądze na pomoc poszkodowanym w tragicznym zdarzeniu w Ożarowicach, gdzie zawalił się tam dom.

W środku domu przy ul. Przysieki były 3 osoby. Właściciel ma uraz nogi. Mieszkańcy prowadzili hodowlę psów, terierów szkockich. Wyprowadziła je właścicielka wraz z przyjaciółką rodziny. Ta druga spała w pokoju na parterze, z jednym z psów. To właśnie zwierzę pierwsze usłyszało hałas, szczekaniem obudziło kobietę, która zobaczyła pękającą ścianę i w ostatniej chwili uciekła z domu, tuż przed zawaleniem. Na szczęście w całości pozostała klatka schodowa i tamtędy kobiety wyprowadziły pozostałe 10 psów.

Cel zbiórki pod hasłem „Odbudujmy dom Doroty” to 0,5 mln zł. Organizują ją przyjaciele właścicielki domu, Doroty, która pracuje w piekarskiej „Urazówce”. „Dla nas największą wartością jest Dorota, nasz przyjaciel, którego znamy od lat i który każdego dnia uczy nas empatii dla drugiego człowieka, uczciwości, prawości i pomocy dla potrzebujących. Tym razem to Ona potrzebuje naszej pomocy. Pomóżmy Dorocie oraz jej mężowi odbudować dom i życie” - czytamy na stronie zbiórki.Rowery - porównaj ceny

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.