•  W artykule "Puste klasy" Gwarek informował o sytuacji w szkołach, która była dynamiczna i zmieniała się w kolejnych dniach, a strajk obejmował coraz większą liczbę placówek. Zagrożone były egzaminy maturalne.
     W artykule "Puste klasy" Gwarek informował o sytuacji w szkołach, która była dynamiczna i zmieniała się w kolejnych dniach, a strajk obejmował coraz większą liczbę placówek. Zagrożone były egzaminy maturalne. Fot. Archiwum Gwarka
24.03.2019

Strajk, który zagroził egzaminom maturalnym

Najpierw strajk w szkołach zorganizował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Potem do akcji strajkowej przystąpiła Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność”. W kwietniu i maju 1993 roku działo się u nas to, co może wydarzyć się już niebawem, bo w szkolnictwie, jak wiadomo, wrze.

ZNP protestował z powodu "ustawicznego zmniejszania nakładów na oświatę, głodowych wynagrodzeń, podwyżki pensum, zwalniania nauczycieli i arogancji władzy". Domagał się "zapewnienia oświacie należytego miejsca w polityce państwa, szkołom środków finansowych na realizację zadań, dzieciom i młodzieży równych szans edukacyjnych, opieki…


Artykuł ukazał się w GWARKU 13/2019 z 26.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.