14.11.2017

Strzybnica wygrywa drugi raz z rzędu

14 listopada ogłoszono wyniki głosowania w ramach budżetu partycypacyjnego Tarnowskich Gór na 2018 rok. Najwięcej głosów zebrał projekt budowy skweru rekreacyjno-wypoczynkowego w Strzybnicy między remizą, blokami i piekarnią.

Na zwycięski projekt przy ul. Strzybnickiej zagłosowało 1503 tarnogórzan. Na drugim miejscu znalazło się Miejskie Centrum Rekreacji na ul. Wyspiańskiego - 1046 głosów, na III – infrastruktura ul. Sielanka (216 głosów), na kolejnych: wymiana okien w przedszkolu Wesoła Jedyneczka (139), plac zabaw między ul. Moniuszki i Łączną w Lasowicach (122), rozbudowa placu zabaw i budowa siłowni zewnętrznej na osiedlu Kolejarzy (111). W sumie oddano 3137 ważnych głosów.

Strzybnica wygrywa w budżecie partycypacyjnym drugi raz z rzędu. W ubiegłym roku najwięcej osób zagłosowało na strefę ruchu przy ul. Armii Krajowej. Oba przedsięwzięcia będą realizowane w przyszłym roku, w przypadku strefy ruchu ze względu na problemy z rozstrzygnięciem przetargu. Złożona oferta była dwa razy droższa od kosztorysu. (aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.