•  Członkowie zespołu Strzyga!
     Członkowie zespołu Strzyga! Fot. Paweł Szałankiewicz
01.02.2019

Strzyga w piekarskim młynie

Perkusista Marcel Różanka z Oberschlesien zadebiutował jako wokalista w utworze “Paciorek” zespołu Strzyga! Teledysk kręcono m.in. w zabytkowym młynie Reszki w Dąbrówce Wielkiej.

Zespół Strzyga! pochodzi z Piekar Śląskich. Motywem wiodącym jego twórczości jest strach w kulturze. Nawiązuje do wątków zaczerpniętych z tradycji Polski, Śląska i Europy sprzed lat oraz do współczesnych tekstów kultury masowej.

"Nasze piosenki zawieszone są gdzieś między mrokiem i grozą a…


Artykuł ukazał się w GWARKU 5/2019 z 29.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.