•  Flawian Krawczyk (z lewej) ma kolejne osiągnięcia na koncie.
     Flawian Krawczyk (z lewej) ma kolejne osiągnięcia na koncie. Fot. Archiwum klubu
14.05.2018

Sukces szachisty

3 maja w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska i Katowic w szachach błyskawicznych. W bardzo dobrze obsadzonych zawodach, w których brali udział najlepsi polscy szachiści świetnie poradził sobie 10-letni Flawian Krawczyk reprezentujący Sekcję Szachową Strzybniczanka. Zajął I miejsce w kategorii do 14 lat.

Flawian Krawczyk w szachy gra od 7 roku życia. Jego trenerem jest Henryk Banasik. Od ponad roku poświęca na szachowy trening dwie do trzech godzin, od poniedziałku do piątku. Prawie w każdy weekend bierze udział w zawodach. Dwukrotnie awansował do mistrzostw Polski, a w tym roku - do mistrzostw Europy. 

W grudniu ubiegłego roku został mistrzem powiatu wodzisławskiego do lat 12. W kwietniu wygrał Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Marklowice w grupie open, w którym udział brało 55 szachistów. Rywalizował z dużo starszymi i teoretycznie mocniejszymi zawodnikami, startując z 15 miejsca. Otrzymał też nagrodę burmistrza miasta Tarnowskie Góry za wyniki sportowe.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.