•  
      Zdjęcia: Archiwum szkoły
12.06.2019

Sukces uczennic Ósemki

Marta Mol, gimnazjalistka ze Szkoły Podstawowej nr 8 na os. Przyjaźń w Tarnowskich Górach zdobyła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym “75 rocznica bitwy o Monte Cassino”.

– W konkursie wzięły udział 333 szkoły z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 298 szkół, które przesłały prace 1559 uczniów. Poziom był bardzo wysoki – zauważa Beata Drzewiecka, dyrektor SP 8. Młodsi uczniowie przygotowali prace plastyczne, starsi - historyczno-literackie.

Świetnie poradziły sobie także inne reprezentantki Ósemki. W kategorii klasy VII-VIII SP i gimnazjum wyróżnienia otrzymały Alicja Sczogiel, Karolina Zielińska i Hanna Rokita, a wśród uczniów klas IV-VI SP – Emilia Sołtysik. Opiekunem uczniów była nauczycielka historii Janina Szecówka.

– Konkurs zorganizował Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy RP w Warszawie, w 75 rocznicę bitwy o Monte Cassino. Honorowym gościem była Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa – dodaje dyrektor Drzewiecka.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2019 z 11.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.