•  Podczas zawodów odbyła się akcja charytatywna "Judo Dzieciaki - Wspierają Psiaki".
     Podczas zawodów odbyła się akcja charytatywna "Judo Dzieciaki - Wspierają Psiaki". Fot. Archiwum klubu
01.12.2018

Sukcesy judoków

Ostatni weekend listopada był bardzo udany dla tarnogórskiego klubu judo UKS Dwójka. 24 listopada w Oleśnicy w zawodach Pucharu Polski brązowy medal wywalczył Jakub Żmudziński. Dzień później podczas VI rundy Śląskiej Ligi Judo znakomicie wypadli inni reprezentanci klubu.

Zawody odbyły się w tarnogórskiej hali sportowej i cieszyły się świetną frekwencją. W Tarnowskich Górach pojawiło się ponad 30 ekip ze Śląska i okolicy oraz 550 młodych uczestników. W lidze rywalizują najmłodsi adepci judo. Gospodarzy reprezentowało 35 zawodników i zawodniczek, którzy zajęli czołowe miejsca.

W kategorii funny judo I miejsce wywalczyli: Mateusz Kubanek, Igor Graf, Maria Baec, II – Mikołaj Kubanek, Marcel Graf, III – Julia Tomaszewska, a IV – Marta Cyl, Wojciech Tomaszewski. W roczniku 2009-10 I miejsce zajęli: Iga Graf, Filip Łuczak, Jakub Baec, II – Paweł Głaz, Jakub Ochman, III – Jagoda Fronczek. W roczniku 2007-2008 na drugim stopniu podium stanęli: Maja Plucińska, Piotr Mietła, Aleksander Dworniczek, a na trzecim – Agnieszka Musielak, Bartosz Kolasa. W rocznikach 2006 i starsi I miejsce zajęli: Michał Taiber oraz Kamil Błasiak.

Podczas zawodów odbywała się akcja charytatywna "Judo Dzieciaki - Wspierają Psiaki", w ramach której zbierane były fundusze na schronisko OTOZ Animals w Lublińcu. – Nasze dzieci pokazały, że nie tylko potrafią wspaniale walczyć, ale także pomagać potrzebującym – mówi Krzysztof Głaz z UKS Dwójka.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2018 z 04.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.