•  14-latki- od lewej Przemysław Plewka, Mateusz Ochman, Konrad Skalski, Alex Kowolik, Miłosz Żegleń.
     14-latki- od lewej Przemysław Plewka, Mateusz Ochman, Konrad Skalski, Alex Kowolik, Miłosz Żegleń. Fot. Archiwum klubu
21.12.2018

Sukcesy MKS Park Wodny

Reprezentanci MKS Park Wodny Tarnowskie wywalczyli 6 medali i brali udział w ponad 20 finałowych wyścigach podczas Zimowych Mistrzostwa Polski Juniorów 14 i 15-letnich, które odbyły się w połowie grudnia. Fantastycznie wypadła Alicja Wojtkowiak, która wywalczyła aż 4 złote krążki.

W Olsztynie rywalizowali 14-latkowie – 556 zawodników z 144 klubów. Ekipę z Tarnowskich Gór reprezentowali: Alex Kowolik, Konrad Skalski, Michał Ochman, Miłosz Żegleń i Przemysław Plewka. Trenerem zespołu jest Sławomir Pąchalski. Z kolei piętnastolatkowie walczyli o medale w Ostrowcu Świętokrzyskim. O krążki starało się 469 zawodników ze 124 klubów. Reprezentantami Tarnowskich Gór byli: Alicja Wojtkowiak, Alicja Sczogiel, Wojciech Ogrodnik oraz Michał Tomaszowski. Trenują pod okiem Tomasza Pąchalskiego.

Najwięcej, bo aż 4 złote medale wywalczyła Alicja Wojtkowiak, która zwyciężyła we wszystkich konkurencjach stylu klasycznego: 50, 100 i 200 m oraz w konkurencji 100 m stylem zmiennym. Brązowe medale zdobył Wojciech Ogrodnik – dwukrotnie trzeci na dystansie 50 i100 m stylem motylkowym. Pozostali zawodnicy uplasowali się w pierwszej lub drugiej dziesiątce. W klasyfikacji medalowej w Ostrowcu Świętokrzyskim czteroosobowa ekipa MKS Park Wodny zdobyła V miejsce, w klasyfikacji punktowej – X. W Olsztynie tarnogórski zespół punktowo uplasował się na 28. miejscu.

– Pierwszy raz w historii naszego klubu zawodniczka zdobywa tak zwaną potrójną koronę i zwycięża we wszystkich wyścigach w danym stylu. Sukcesy naszych najlepszych zawodników czyli Alicji Wojtkowiak i Wojciecha Ogrodnika bardzo nas cieszą. Pokazują, że potrafimy nie tylko przygotować pływaków do osiągnięcia najlepszych rezultatów, ale też utrzymać ich sportowy poziom na szczycie już od kilku lat. Przyjęte plany szkolenia oraz zatrudniana kadra trenerska dają efekty sportowe i pozwalają szkolić młodzież na najwyższym krajowym i regionalnym poziomie. Oprócz ponad 20 finałów na mistrzostwach Polski możemy też pochwalić się 60 medalami wywalczonymi w rocznikowych mistrzostwach Śląska. Za wsparcie dziękujemy Agencji Inicjatyw Gospodarczych, Urzędowi Miasta w Tarnowskich Górach oraz rodzicom, bo dzięki ich zaufaniu i współpracy dobrze udaje nam się realizować naszą pracę i cele – mówi Tomasz Pąchalski.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.