•  Martyna Nolewajka (pierwsza z lewej) zdobyła w Pucharze Polski juniorów młodszych  w judo srebrny medal.
     Martyna Nolewajka (pierwsza z lewej) zdobyła w Pucharze Polski juniorów młodszych w judo srebrny medal. Fot. archiwum UKS Judo Ahinsa
21.04.2018

Sukcesy na matach

15 kwietnia w Sochaczewie i w Szczyrku odbyły się ogólnopolskie zawody w ju-jitsu i judo, w których startowali zawodnicy UKS Judo Ahinsa Tarnowskie Góry. Występy były udane, gdyż nasi zdobyli kilka medali.

W mistrzostwach Polski juniorów i juniorek w ju-jitsu w Sochaczewie uczestniczyli: Agata Binek, Łukasz Szołtysik i Małgorzata Woś, a w grupie juniorów młodszych Antoni Woś. – Agata wystartowała w dwóch konkurencjach: w fightingu i ne-waza. W fightingu, oprócz rzutów i walki parterowej, trzeba jeszcze zdobywać punkty za trafienia nogami i rękami. W wadze 63 kg nasza zawodniczka okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając tytuł mistrzyni Polski, a w walkach parterowych przegrała tylko jedną walkę, zdobywając brązowy medal. Po udanych występach międzynarodowych, to kolejne sukcesy tej zawodniczki w ostatnim czasie – mówi Tadeusz Wójcik

Kolejna miła niespodzianka to srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski, który zdobyła Małgorzata Woś w ne-waza. – Gosia startowała po raz pierwszy w wadze 52 kg i była rocznikowo najmłodsza z juniorek, co daje nadzieję na sukcesy także w przyszłym roku – dodaje prezes Wójcik.

Brązowy krążek wywalczył w wadze 55 kg Łukasz Szołtysik, który miał nawet szansę na wyższą lokatę, ale w jednej z walk odniósł kontuzję kostki i nie był w pełnej dyspozycyjności. Przypomnijmy, że Łukasz kilka dni wcześniej zdobył w Pucharze Polski juniorów młodszych w judo srebrny medal. Z kolei junior młodszy Antoni Woś zajął w Sochaczewie VII miejsce.

W Szczyrku odbył się Puchar Polski juniorów młodszych w judo, gdzie drugie miejsce i srebrny medal tych zawodów wywalczyła w wadze 70 kg, ćwicząca na co dzień z tarnogórskim UKS Judo Ahinsa, Martyna Nolewajka. W finale prowadziła przez wazari, ale popełniła kilka błędów i została ukarana przez sędziów. W poprzednim Pucharze Polski Martyna była trzecia.


Artykuł ukazał się w GWARKU 17/2018 z 24.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.