•  Mariusz Baron pokazał się na mistrzostwach Polski amatorów z bardzo dobrej strony.
     Mariusz Baron pokazał się na mistrzostwach Polski amatorów z bardzo dobrej strony. Fot. Archiwum
23.05.2019

Sukcesy z rakietką

18 i 19 maja w Toruniu odbyły się indywidualne mistrzostwa Polski amatorów w tenisie stołowym. Startował w nich Mariusz Baron z Radzionkowa, który w kategorii wiekowej 18-49 lat, gdzie rywalizowało 80 zawodników, zajął drugie miejsce

– Żeby osiągnąć tak wynik, trzeba było zagrać aż 7 dobrych spotkań. Szczególnie trudny był ćwierćfinał, gdzie przegrywałem w decydującym, piątym secie już 2:8, a wygrałem 11:8. Półfinał był również dramatyczny, wygrany z zawodnikiem z Warszawy w piątym secie 15:13 i zakończony zagraniem w kant stołu. Na finał zabrakło mi już sił i przegrałem z zawodnikiem z Elbląga, Pawłem Bielunkiewiczem 0:3 – relacjonuje pingpongista z Radzionkowa.

Drugiego dnia mistrzostw do rywalizacji w kategorii open przystąpiło 64 najlepszych zawodników. Mariusz Baron wywalczył w niej dobre, szóste miejsce. Mecz o wejście do czołowej czwórki przegrał 2:3 z mistrzem z poprzedniego dnia, po niesamowitym pojedynku i widowiskowych wymianach.(K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.