•  Najlepsi zawodnicy do lat 10 z prowadzącym zawody Rudolfem Sobczykiem.
     Najlepsi zawodnicy do lat 10 z prowadzącym zawody Rudolfem Sobczykiem. Fot. archiwum organizatorów turnieju
23.07.2019

Szachowe Ciderlato 2019

20 lipca w stacji Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, już po raz piąty, odbył się coroczny turniej szachowy – Ciderlato 2019. Zawody miały charakter otwarty, a nagrodzono najlepszych zawodników w trzech grupach:  open, do 10 i 16 lat.

– Zebranie w jednym turnieju 30 szachistów, w wieku od 5 do prawie 80 lat ma wiele korzyści tak szachowych, jak również wychowawczych. Napawa optymizmem, że połowa uczestników to juniorzy do 16 lat, a najmłodsi Bartosz Łodziński i Jan Solik to zaledwie 5-latkowie – cieszył się Rudolf Sobczyk, który prowadził zawody wraz z Jerzym Zadwornym.

Zawodnicy mieli do rozegrania 7 rund, z czasem gry 15 minut na partię. Faworytami byli szachiści z normą kandydata na mistrza oraz kilku zawodników z I kategorią szachową. Zwyciężył Adrian Kastelik, gracz z Mikołowa, który z siedmiu partii zgromadził 6 punktów. Kolejne miejsce zajęli: Jarosław Pietrucha, Maciej Janiszewski, Kazimierz Tchórzewski, Henryk Duzdowski (najlepszy uczestnik z Radzionkowa) i Fabian Klimanek. W grupie najmłodszych do lat 10 pierwsze miejsce zajęła Laura Zielińska (3 pkt.), a za nią uplasowali się: Ignacy Fronczek, Szymon Łodziński, Marcin Janoszek i Jan Solik (po 2 pkt.). Rywalizację w grupie do lat 16 wygrał Dominik Olcha (4,5 pkt.), przed Dominiką Trybuś, Krzysztofem Hryciukiem i Arkiem Hopkiem (po 4 pkt).

– Zwyciężyli zawodnicy o najwyższych rankingach, ale juniorzy także pokazali swoje aspiracje, zaś najmłodsi walczyli dzielnie do ostatniej rundy o jak najlepszy wynik. Co będzie za parę lat, łatwo przewidzieć, o ile ci najmłodsi nie zmienią swoich zainteresowań – seniorzy nie będą mieli z nimi łatwego grania. Młodnieją nam szachy, tylko należy się cieszyć – dodaje Rudolf Sobczyk.

Zorganizowanie turnieju było możliwe dzięki wsparciu sponsorów. Podziękowania należą się stowarzyszeniu Pionek Radzionków, radzionkowskiemu Urzędowi Miasta, stacji Ogrodu Botanicznego oraz pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Radzionkowa.

GRUPA OPEN: 1. Adrian Kastelik (6 pkt.), 2. Jarosław Pietrucha (5,5 pkt.), 3. Maciej Janiszewski (5 pkt.), 4. Kazimierz Tchórzewski (5 pkt.), 5. Henryk Duzdowski (5 pkt.) 6. Fabian Klimanek (5 pkt.).

GRUPA DO 10 LAT: 1. Laura Zielińska (3 pkt.), 2. Ignacy Fronczek (2 pkt.), 3. Szymon Łodziński (2 pkt.), 4. Marcin Janoszek (2 pkt.), 5. Jan Solik (2 pkt.), 6. Bartosz Łodziński (0).

GRUPA DO 16 LAT: 1. Dominik Olcha (4,5 pkt.), 2. Dominika Trybuś (4 pkt.), 3. Krzysztof Hryciuk (4 pkt.), 4. Arkadiusz Hopek (4 pkt. ), 5. Laura Czernikowska (3,5 pkt.), 6. Patryk Tomczyk (3 pkt.).(K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.