• 1200 biegaczy ułożyło szachownicę.
    1200 biegaczy ułożyło szachownicę. Fot.: WKB Meta Lubliniec
13.11.2017

Szachownica z biegaczy

Co roku WKB Meta Lubliniec organizuje bieg z okazji Święta Niepodległości, przed którym uczestnicy ustawiają się w patriotyczny symbol. Był już orzeł, kontury Polski, biało-czerwony napis Polska, a w tym roku 1200 biegaczy ułożyło szachownicę.

Z roku na rok liczba uczestników lublinieckiego Biegu Niepodległości rośnie. Tym razem 11 listopada na starcie ustawiło się blisko 1500 biegaczy, którym kibicowało 500 osób, czyli w sumie około 10 proc. mieszkańców Lublińca. – Udowodniliśmy, że Lubliniec zasługuje na przydomek patriotyczny. Ponadto tegoroczną edycję biegu przeprowadziliśmy w dwóch bazach w Afganistanie - 130 osób, a w gminie Brok zorganizowaliśmy inscenizację  – komentuje prezes WKB Meta Zbigniew Rosiński.

Bieg w Lublińcu wygrał Adam Stec z KS Warszawianka, wśród kobiet najszybsza była reprezentantka Mety Karolina Pilarska.

 (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.