06.11.2019

Szaleństwa tylko dla rozsądnych

Przygody mogą być wariackie, lecz ich bohater musi mieć zdrową głowę – napisał Gilbert Keith Chesterton. Kto nie zapłacił nigdy mandatu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ale szaleństwem byłoby domaganie się zniesienia z tego powodu prawa. Zresztą zbyt łagodnego, czego dowodzi na przykład duża liczba pijanych kierowców czy wypadków spowodowanych nadmierną prędkością.

Lepiej późno niż wcale, ale zabrano się za podnoszenie taryfikatora mandatów. Kto płacił za zbyt szybką jazdę albo parkowanie w niedozwolonym miejscu w Czechach czy Holandii, wie, jak to boli. Dlatego tam jeździ się wolniej i nie zostawia…


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2019 z 05.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.