•  Weronika i Mateusz stanęli na ślubnym kobiercu.
     Weronika i Mateusz stanęli na ślubnym kobiercu. Fot. Oliwia Rudka
03.09.2019

Szczęśliwy finał oświadczyn z gwarkowskiego pochodu

“Kiedy w pobliże trybuny honorowej zbliżyła się tarnogórska drużyna airsoftowa A-TEAM, militaryści wyprowadzili spośród publiczności Weronikę Zielińską. Na środku ulicy czekał Mateusz Rybicki. Umundurowany sięgnął do kieszeni, wyciągnął zaręczynowy pierścionek i uklęknął przed wybranką serca. Oświadczyny zostały przejęte, a widzowie oglądający pochód odśpiewali “Sto lat”” – tak “Gwarek” relacjonował dwa lata temu wydarzenie z pochodu gwarkowskiego, które zaskoczyło nie tylko przyszłą narzeczoną.

Nagranie tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Zaręczyny sprzed dwóch lat miały swój szczęśliwy finał w sobotę, 31 sierpnia. Weronika i Mateusz stanęli na ślubnym kobiercu. Młodym towarzyszyli przedstawiciele Śląskiej Fundacji Pasjonatów Techniki Militarnej "Garnizon Górnośląski" oraz Tarnogórskiej Drużyny Airsoftowej A-TEAM. Kolumna pojazdów militarnych przemieszczająca się na trasie do kościoła i sali weselnej budziła duże zainteresowanie mieszkańców.

– Jesteśmy tarnogórzanami. Tutaj się urodziliśmy i dorastaliśmy. Zaręczyliśmy się podczas Gwarków. W Tarnowskich Górach mieszkamy też już jako małżonkowie. W tak szczególnym dniu, jakim był nasz ślub, chcieliśmy pokazać naszym gościom wyjątkowość tego miasta – mówi Mateusz.

Weselne dekoracje zostały przygotowane w żółto-czarno-białych barwach, a każdy stolik oznaczony był nie tylko numerami, ale także grafikami z budynkami znajdującymi się na terenie miasta. Goście, dzięki przygotowanym specjalnie na tę okazję ulotkom, mogli zapoznać się z krótkimi opisami wszystkich miejsc, które znalazły się na grafikach. Tarnogórskie było podczas wesela nawet... piwo.

Swoim szczęściem para młoda postanowiła podzielić się z innymi. Zaproszeni goście zostali poproszeni o przyniesienie zamiast kwiatów karmy dla zwierząt.

– W marcu tego roku do rodziny dołączyła Tosia, szczeniak ze schroniska, którego ktoś wyrzucił wraz z matką i rodzeństwem do lasu. Wiemy, że nie wszystkie zwierzaki mają tyle szczęścia, dlatego chcieliśmy choć w taki sposób wesprzeć organizację, która w naszym mieście działa na ich rzecz – wyjaśnia Weronika.

Karma zostanie przekazana tarnogórskiemu schronisku dla bezpańskich zwierząt. (mir)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.