• Gabriela Horzela-Szubińska z córką Eweliną Wolniszewską.  
    Gabriela Horzela-Szubińska z córką Eweliną Wolniszewską.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
07.04.2019

Szkic do portretu Gabrieli Horzeli-Szubińskiej

Człowiekiem renesansu zwykło określać się osobę o wielorakich uzdolnieniach, potrafiącą wykonywać różne rzeczy i mającą rozległą wiedzę z wielu dziedzin. Określenie to jak ulał pasuje do Gabrieli Horzeli-Szubińskiej, tarnogórzanki o rozlicznych talentach, pasjach i zainteresowaniach, ale także o ogromnej wrażliwości społecznej.

Trudno nie docenić wkładu pani Gabrieli w popularyzowanie historii, tradycji oraz obyczajów Górnego Śląska i ziemi tarnogórskiej. Jej książka "Tajemnice Donnersmarcków. Opowieści i legendy", liczne artykuły prasowe i prelekcje rozbudziły w wielu ludziach zainteresowanie historią regionu i małej ojczyzny. Podobnie jak…


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2019 z 09.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.