•  Najlepsi uczestnicy mistrzostw z organizatorem i sędzią zawodów Rudolfem Sobczykiem.
     Najlepsi uczestnicy mistrzostw z organizatorem i sędzią zawodów Rudolfem Sobczykiem. Fot. archiwum
16.05.2018

Szkolne mistrzostwa Radzionkowa

11 maja w Centrum Kultury “Karolinka” w Radzionkowie rozegrano drugi turniej szachowy o mistrzostwo miasta szkół podstawowych. W zawodach rywalizowało 29 uczniów z dwóch szkół publicznych i jednej niepublicznej. Indywidualnie najlepsi okazali się Marcin Hajda i Patrycja Małolepsza.

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem gry po 15 minut dla każdego zawodnika. – Rywalizacja wśród najmłodszych szachistów zawsze jest grą wielkich emocji i niespodzianek, ale faworyci potwierdzili swój poziom. Dotyczy to zwłaszcza stałych uczestników zajęć prowadzonych przez stowarzyszenie szachowe Pionek Radzionków – mówi współorganizator Rudolf Sobczyk, który wraz z Wojciechem Hajdą, był także sędzią turnieju.

Zwycięski Marcin Hajda (SP 1) zgromadził 7 punktów, wyprzedzając Borysa Izworskiego (SP 2 ) – 6 pkt. i Mikołaja Kaczorka (Zamkowa Szkoła) – 5 pkt. W rywalizacji dziewcząt Patrycja Małolepsza zyskała 4 pkt., a druga Alicja Ungier (SP 1) – 3 pkt. W klasyfikacji drużynowej (suma dorobku czterech najlepszych zawodników) zwyciężyła: SP 1 (21 pkt.), przed ZS (18 pkt.) i SP 2 (14 pkt.). Organizatorami turnieju byli: Pionek Radzionków, Urząd Miasta i CK Karolinka, a pomogli liczni sponsorzy, którzy ufundowali nagrody rzeczowe.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.