• Małgorzata Kocek i Justyna Psiuk na otwarciu wystawy.
    Małgorzata Kocek i Justyna Psiuk na otwarciu wystawy. Fot. Alicja Jurasz
11.05.2016

Podróże tropami kryminałów

W całej Polsce od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek, akcja służącą promocji czytelnictwa. Jej tegoroczne hasło brzmi “Biblioteka inspiruje”. Poszczególne placówki organizują różnego rodzaju wydarzenia. Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich zaprosiła czytelników i nie tylko do oglądania wystawy zdjęć “Z kryminałem w dłoni”. Autorka fotografii podróżowała po Sycylii, Szwecji i Irlandii tropem znanych serii kryminałów. Wystaw potrwa do końca miesiąca.

Justyna Psiuk jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie. Właśnie tam po raz pierwszy zaprezentowała swoje zdjęcia, ale bez ujawniania, kto jest ich autorem. - Informację o wystawie inspirowanej kryminałami znalazłam w "Gwarku". Zaintrygowała mnie i skontaktowałam się z ośrodkiem, bo chciałam ją pokazać u nas. Nie było z tym problemu, a kiedy spytałam panią dyrektor o kontakt do tajemniczego autora zdjęć, okazało się, że z nim rozmawiam - opowiadała Małgorzata Kocek, kierownik Biblioteki Centralnej w Piekarach Śląskich.

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia z Sycylii - inspirowane serią Andrea Camilleriego o inspektorze Montalbano, ze Szkocji - tropem inspektora Rebusa z książek Iana Rankina i Irlandii - inspiracją były kryminały Briana McGillowaya o inspektorze Devlinie. 

Justyna Psiuk od dawna jest miłośniczką kryminałów. Pasjonuje się nie tylko podróżami i fotografią, ale też jazzem i sportem. Chętnie biega i pływa. (aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 20 z 17.05.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.