• 30.09.2017

  Szlakiem Unesco, z Rybnej do Rybnej

  Wycieczka rowerowa szlakiem tarnogórskich zabytków UNESCO wyruszyła dziś (w sobotę, 30 września) sprzed pałacu w Rybnej. Na wycieczkę zaprosiła mieszkańców Tarnowskich Gór Rada Dzielnicy Rybna. Na starcie stanęło 70 osób.

  Warto zaznaczyć, że różnica wieku między najstarszymi a najmłodszymi uczestnikami rowerowej wyprawy była kolosalna. Nie wypada liczyć lat turystom, więc poprzestańmy właśnie na takim określeniu. Tak czy siak, niezależnie od wieku, uczestnicy mieli do pokonania około 30 kilometrów, a po drodze sporo było do zwiedzania. Trasa wiodła bowiem malowniczymi drogami, przez Stare Tarnowice, park w Reptach Śląskich, koło szybów Ewa i Sylwester, do źródeł Dramy przy roznosie sztolni, do kopalni zabytkowej i via m.in. park Kunszt i hałdę popłuczkową z powrotem do Rybnej. 

  Ci, którzy zdecydowali się na wycieczkę, mogą być zadowoleni. Przede wszystkim dopisała pogoda, w blasku jesiennego słońca można więc było podziwiać żółknące powoli liście na drzewach, co bez wątpienia dodawało uroku imprezie. Kolejnym powodem do zadowolenia była obecność przewodnika. W przerwach w wycieczce, wyznaczonych przy obiektach, które składają się na tarnogórskie dziedzictwo UNESCO, można się było sporo dowiedzieć na temat historii regionu i miasta, poznać dzieje kruszcowego górnictwa, któremu Tarnowskie Góry zawdzięczają istnienie. Jeśli dodać do tego fakt, że przynajmniej część ekipy odwiedziła i zobaczyła po raz pierwszy w życiu na własne oczy takie miejsca jak na przykład hałdę czy Kunszt, imprezę można uznać za wielce udaną.

  (CR)


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.