30.11.2016

Sztandar dla Unii

Klub Sportowy Unia Kalety ma 95 lat. Główne uroczystości odbyły się 26 listopada w Miejskim Domu Kultury, ale do jubileuszu klubu nawiązano już przy okazji czerwcowych Dni Kalet.

Podczas sobotniej akademii w MDK Unii przekazano sztandar ufundowany przez miasto, a jej zasłużeni działacze i członkowie otrzymali odznaczenia. Przedstawiono także zarys dziejów klubu, którego korzenie sięgają działalności gniazda Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", powstałego w Jędrysku 14 lutego 1921 roku.

– Dziś mamy w klubie trzy sekcje: piłki nożnej, tenisa stołowego i siatkówki amatorskiej. Dzięki władzom Kalet możemy pochwalić się bardzo dobrą bazą sportową. Cieszy, że dzieci i młodzież garną się do sportu. Latem podpisaliśmy umowy partnerskie z Ruchem Chorzów i Piastem Gliwice. Jeśli miałbym sobie czegoś życzyć, to na pewno większej liczby społeczników, gotowych zaangażować się w sprawy klubu, takich jak nasi piłkarscy oldboje, na których zawsze można liczyć – mówi Tomasz Galios, prezes Unii.

(K)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.