•  Na Mistrzostwach Śląska do lat 20 piekarscy sztangiści pokazali się z bardzo dobrej strony.
     Na Mistrzostwach Śląska do lat 20 piekarscy sztangiści pokazali się z bardzo dobrej strony. Fot. dzięki uprzejmości Ł. Ściebiorowskiego
13.04.2018

Sztangi z medalami

Kolejny udany start zaliczyli sztangiści GKS Transbed Andaluzja Piekary Śląskie. Tym razem grad medali zdobyli podczas Mistrzostwach Śląska do lat 20, które rozegrano 7 kwietnia na siłowni w Piekarach Śląskich.

Wśród kobiet tytuły mistrzyń Śląska w swoich kategoriach wagowych wywalczyły: Patrycja Jagielska (kat. wag. 48 kg) – 70 kg w dwuboju, Klaudia Łysik (kat. 53 kg) – 80 kg, Roksana Bukarz (kat. 63 kg) – 138 kg, Weronika Pawlik (kat. 69 kg) – 125 kg, Julia Matejczyk (kat. 75 kg) – 72 kg. Srebrny medal trafił do Emilii Franielczyk, a brązowy krążek zdobyła Julianna Michalik. Piekarzanka Roksana Bukarz wygrała też kobiecą klasyfikację open w punktacji Sinclaira.

W rywalizacji mężczyzn triumfowali: Maksymilian Kafka (kat. 62 kg) – 158 kg, Paweł Dulęba (kat. 77 kg) – 185 kg, Krzysztof Topór (kat. 85 kg) – 63 kg i Bartosz Zieliński (kat. 105 kg) – 225 kg. Brąz wywalczył Paweł Nowacki w kat. 56 kg. Najlepszy w klasyfikacji Sinclaira wśród mężczyzn był David Buba z Unii Belfer Racibórz.

– Sztangiści ponownie zameldują się na pomoście startowym w Piekarach Śl. 21 kwietnia, kiedy to rozegrana zostanie runda Drużynowych Mistrzostw Śląska juniorów, natomiast 28 kwietnia odbędzie się druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski. W trakcie jednych i drugich zawodów zobaczymy oczywiście zawodników Andaluzji – informuje Łukasz Ściebiorowski, działacz piekarskiego klubu i Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.