•  Miłośnicy jazdy na łyżwach mogli pojeździć na lodowisku pod muszlą koncertową.
     Miłośnicy jazdy na łyżwach mogli pojeździć na lodowisku pod muszlą koncertową. Fot. Archiwum Gwarka
11.01.2020

Szusy i ślizgi w tarnogórskim parku

Narciarska górka z wyciągiem, lodowisko pod muszlą koncertową, trasy dla miłośników narciarstwa biegowego. Z zimowych atrakcji parku Miejskiego w Tarnowskich Górach przez lata korzystały nie tylko dzieci, niemające w czasie ferii możliwości wyjazdu w góry.

Park Miejski, zwany Promenadą, powstał w 1903 r. przy drodze do Starych Tarnowic, na usypiskach przy dawnych szybach górniczych. Jego założycielami byli proboszcz tarnogórskiej parafii katolickiej, ks. Franciszek Kokot i burmistrz Richard Otte. Początkowo obejmował obszar 11,5…


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2020 z 14.01.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.