•  Widowiskowe były konkurencje, jak i same powozy i stylowo ubrani uczestnicy.
     Widowiskowe były konkurencje, jak i same powozy i stylowo ubrani uczestnicy. Zdjęcia: Rafał Reczkin
05.08.2018

Tańczące powozy i Emilia Krakowska

27 zaprzęgów z Polski, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Francji i Rosji rywalizowało w IV Międzynarodowym Konkursie Tradycyjnego Powożenia o Trofeum „Śląska”. Odbył się 4 i 5 sierpnia w Koszęcinie.

Widowiskowe były konkurencje, powozy, niektóre odrestaurowane, z ciekawą historią, piękne konie oraz powożący i pasażerowie w stylowych strojach. Nie zabrakło też paradnego przejazdu po parkowych alejkach i ulicach Koszęcina. Trofeum zdobył Paweł Andrzejewski. Zwieńczeniem konkursu był kadryl – taniec powozów.

Gościem specjalnym wydarzenia była aktorka Emilia Krakowska. Ponadto w programie znalazły się m.in. koncert „Śląska”, pokaz historycznej sikawki parowej, koncert sygnalistów myśliwskich.

Impreza miała również cel charytatywny. Zbierano pieniądze dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

Trojka w akcji - Zobacz film

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.