03.01.2018

Tajemnicza walizka pod Biedronką. Bomba?

Pod Biedronką przy ul. Fińskiej na osiedlu Przyjaźń w Tarnowskich Górach ktoś zostawił czarną walizkę. Wszczęto alarm, pracownicy sklepu obawiali się, że może być w niej ładunek wybuchowy.

Policję zaalarmowano dzisiaj, 3 stycznia, około godz. 15. Funkcjonariusze potwierdzili, że obok kosza na śmieci przed wejściem do sklepu stoi czarna, bezpańska walizka. Na miejsce przyjechał pirotechnik z psem do wykrywania ładunków.

Czworonóg nie "zaznaczył" ładunku. Gdyby materiał wybuchowy był w walizce, pies siadłby przy niej. Mimo to dowódca akcji uznał, że trzeba wezwać ekipę minerów z Katowic. 

Ze sklepu ewakuowano klientów, później także personel. Policja kazała wyjść też pracownikom okolicznych punktów handlowych. Opróżniono parking z samochodów, zamknięto ulicę.  

To druga tajemnicza walizka, jaką w ostatnim czasie znaleziono w Tarnowskich Górach. W pierwszej były stare spodnie. Zawartości tej dzisiejszej jeszcze nie sprawdzono. Prawdopodobnie będzie podobnie nieszkodliwa. (CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.