•  Brynica, rzeka szmuglerów.
     Brynica, rzeka szmuglerów.
08.11.2019

Tajemnicze zaginięcie mieszkanki Ożarowic

Karolina W. przez granicę zamierzała przejść z grupą przemytników. Gdy przez dłuższy czas nie wracała, zaczęto jej szukać, ale bez rezultatu. Podobno kobieta odłączyła się od reszty i nikt nie wiedział, co się z nią później działo.

Sprawa tajemniczego zaginięcia mieszkanki Ożarowic powróciła dopiero po paru miesiącach, 15 marca 1922 r. Wówczas to jeden z żołnierzy pełniących służbę na granicy, znalazł w rzece ręczny koszyk z woreczkami, rozpoznany przez męża zaginionej. Podjęto energiczne przeszukiwanie koryta Brynicy i już…


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2019 z 12.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.