•  Poza obozowiskiem wojów, koło TCK była też dawna kuźnia, warsztat garncarski i mennica.
     Poza obozowiskiem wojów, koło TCK była też dawna kuźnia, warsztat garncarski i mennica. Fot. Jarosław Myśliwski
09.07.2018

Tak się bawią Golęszyczanie

- Tarnowskie Góry były jednym z grodzisk granicznych Golęszyczan - mówi Mirosław Kurek z Golęszyckiej Drużyny Dąb, która w sobotę rozbiła obozowisko przy Tarnogórskim Centrum Kultury.

Noc świętojańska już się opatrzyła, formuła wyczerpała i dlatego w tym roku TCK postanowiło nieco inaczej przypomnieć zwyczaje dawnych Słowian. Publiczność przeniesiono w IX wiek, w czasy Golęszyczan zajmujących Bramę Morawską. Można było zobaczyć, jak żyli,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2018 z 10.07.2018

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.