•  Jeszcze w styczniu 1989 r. zorganizowano z rozmachem uroczystą akademię z okazji 44. rocznicy wyzwolenia Tarnowskich Gór. Potem ciężar rocznicowych uroczystości został przeniesiony w zupełnie inne miejsce.
     Jeszcze w styczniu 1989 r. zorganizowano z rozmachem uroczystą akademię z okazji 44. rocznicy wyzwolenia Tarnowskich Gór. Potem ciężar rocznicowych uroczystości został przeniesiony w zupełnie inne miejsce. Fot. Archiwum Gwarka
07.09.2019

Tamten wrzesień

W pamiętnym 1989 roku obchody wybuchu II wojny światowej miały szczególny charakter. Od tamtych tragicznych wydarzeń mijało bowiem okrągłe 50 lat, żyło jeszcze wielu uczestników kampanii wrześniowej, a w Polsce dokonywała się właśnie pokojowa zmiana ustroju państwowego.

W Tarnowskich Górach rocznicowe obchody trwały niemal przez cały miesiąc. Rozpoczęły się 1 września w parku Miejskim, obok muszli koncertowej, z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego, przedstawicieli Związku Bojowników o Wolność i Demokrację, Związku Harcerstwa Polskiego, lokalnych władz i tarnogórskich zakładów pracy.…


Artykuł ukazał się w GWARKU 36/2019 z 10.09.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.