14.08.2019

Taniec z siekierami

Orzeł, godło nasze narodowe, ma być ponoć modyfikowany. Nie bardzo wiem, na czym lifting państwowego ptaka ma polegać, wiem natomiast, że, jak to mówią, jak już, to kurz. Dlatego, Wysoki Sejmie, postuluję, by przy okazji zmian, dać orłowi (orłu, jak kto woli) do łap nie żadne tam jabłko i berło, ale coś nowoczesnego, co symbolizuje czasy współczesne.

Najlepiej, gdy będą to siekiera i piła, np. łańcuchowa. To dwa przedmioty, które ostatnio zmieniają oblicze ziemi. Tej ziemi. I to dosłownie. Najpierw Szyszko minister, kolega leśniczego, chronił Puszczę Białowieską, rąbiąc drzewa na prawo i lewo. Potem ten sam minister kształtował…


Artykuł ukazał się w GWARKU 32/2019 z 13.08.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.